20 marzec - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Magdalena Kubala,  Asystentka stomatologiczna. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci dowiedziały się, dlaczego psują się zęby, jak prawidłowo należy je czyścić i dlaczego warto chodzić do dentysty.  Na przygotowanym powiększonym modelu szczęki górnej i dolnej, przedszkolaki ćwiczyły prawidłowe ruchy szczoteczką na powierzchni zębów. Ochotnicy mogli również samodzielnie wyszczotkować swoje ząbki, a następnie po wypłukaniu buzi magicznym niebieskim płynem sprawdzić, czy wykonały to prawidłowo. Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynie na kształtowanie postawy dzieci wobec własnego zdrowia i nawyków higienicznych.