MUZEUM LALEK W PILŹNIE

 

16 czerwca 2016r.  przedszkolaki odbyły autokarową wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. W trakcie trwania wycieczki dzieci zwiedziły wystawy lalek oraz towarzyszące im miniatury sprzętów codziennego użytku  z całego świata.  Poznały pracę w zabytkowych manufakturach, krawieckiej i szewskiej. Na ,,Babcinym Strychu” dzieci oglądnęły spektakl światła i dźwięku pt. „Bajki z morałem”. Oprócz zwiedzania wystaw dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w trakcie których zapoznały się z pracą w pracowni ceramicznej oraz wykonywały prace z gliny- chłopcy i korale- dziewczynki. Zajęcia te dostarczyły im wiele radości. Prace po wypaleniu w piecu ceramicznym zostaną  przesłane do przedszkola.  Pod koniec wycieczki dzieci mogły zakupić w muzealnym sklepiku lalki i marionetki, które powstały w pracowniach tego muzeum. W drodze powrotnej w Lipinach na dzieci czekała ,,Stara wiedźma’’, która na dobre przestraszyła starszaki. Przedszkolaki podziwiały tam  też wieś reymontowską  oraz chaty krasnoludków.

 Dzieci do domu wróciły zadowolone, uśmiechnięte i bogatsze o ciekawe wrażenia i pamiątkowe zdjęcia.