Piesza Pielgrzymka do Szczepanowa

 23 maja najstarsze dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami udały się na I Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Stanisława BM w Szczepanowie.  Przez całą drogę towarzyszyły nam pieśni i modlitwy. Pierwszym punktem naszej wędrówki było odwiedzenie miejsca narodzin Św. Stanisława,  gdzie znajduje się kapliczka oraz studnia z cudowną wodą. Studnia została wybudowana w miejscu źródełka, w którym Matka obmyła Św. Stanisława tuż po jego narodzinach.  Co roku w czasie majowego odpustu, odwiedzają to miejsce liczni pielgrzymi oraz szczepanowscy parafianie, wierząc, że łyk źródlanej wody lub symboliczne obmycie się, uzdrowi różne choroby. Gdy dotarliśmy do Sanktuarium na miejscu przywitał nas i pobłogosławił ksiądz proboszcz parafii Władysław Pasiut, który przybliżył dzieciom postać  Św. Stanisława. Następnie dzieci całym sercem wyśpiewały swoją wdzięczność za opiekę i wszelką radość otrzymaną poprzez wstawiennictwo Św. Stanisława.